• 1403/03/08 - 15:30
  • - تعداد بازدید: 328
  • - تعداد بازدیدکننده: 324
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

جمع آوری ۱۲۷ میلیارد و ۴۲۳ میلیون تومان زکات واجب درسال گذشته/تقدیر از مودیان فرهنگ زکات در آیین شکرانه برداشت غلات

تقدیر از مودیان فرهنگ زکات در آیین شکرانه برداشت غلات در اولین جلسه شورای هماهنگی زکات استان تهران به تصویب رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، اولین جلسه شورای هماهنگی زکات با حضور حجت‌ السلام باقری رئیس اداره زکات کمیته امداد استان، حجت‌ السلام فرحزاد مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، قائم مقام سازمان، معاونین، مدیران ستادی در سالن جلسات سازمان برگزار شد.

حجت الاسلام باقری در این جلسه با اعلام آمادگی برای ترویج فرهنگ زکات درسطح کشاورزان استان گفت: طی سال ۱۴۰۲ در مجموع ۱۲۷ میلیارد و ۴۲۳ میلیون و ۷۹۰هزارتومان زکات واجب جمع آوری شده است؛ ۸۴ میلیارد تومان به صورت کالا اعم از محصول، گوسفند و… جمع آوری شده است.

حجت الاسلام فرحزادی طی سخنانی با اشاره به سنت حسنه زکات اظهار داشت: فرهنگ زکات از پنج محور اصول عملی دین و یکی از مهمترین برنامه اقتصادی در اسلام است و برای تشویق کشاورزان به این موضوع نیاز است از مودیان فرهنگ زکات تجلیل شود.

سیدعلی بابایی، قائم مقام سازمان نیز با تاکید بر لزوم تبیین تحلیلی موضوع زکات بیان کرد: لازم است تا جلسات زکات در مراکز خدمات جهاد کشاورزی به صورت مستمر برگزار شود تا این امر مهم دینی دربین کشاورزان و بهربرداران شهرستان ترویج یابد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان نیز، هم افزایی نهادهای مرتبط از جمله کمیته امداد، جهاد کشاورزی و… را مهم برشمرد و افزود: فرهنگسازی در امر زکات توسط مسئولان فرهنگی و آموزشی مرتبط تاثیرگزار خواهد بود؛ با برگزاری کلاس‌های آموزشی زکات در روستا‌ ها مردم را از اهمیت و تاثیرات زکات در زندگی می‌توان آگاه کرد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی هم در این جلسه از برگزاری آیین شکرانه برداشت غلات در روزهای آتی خبر داد.

  • گروه خبری : خبر سمت چپ,عمومی
  • کد خبر : 5539
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
تنظیمات قالب